Zalania mieszkań w Bydgoszczy

usługi remontowe

Zalania mieszkań w bydgoskich blokach to przykra codzienność, sam stałem się jakiś czas temu jego ofiarą. Przed skutkami jako takimi nie jesteśmy w stanie się uchronić, ponieważ są nieuchronne. Pozostaje nam ubezpieczenie mieszkania, które jest łatwiejszym sposobem niż dochodzenie zadośćuczynienia finansowego od sąsiada, który był jego sprawcą.

Zamawiamy usługi remontowe po zalaniu

usługi remontowe Jedyne co nam pozostaje to oczekiwać na wizytę rzeczoznawcy, który oceni uszkodzenia i czekać na przelew. Następnie czekają nas wielogodzinne remonty. Jeśli nie czujemy się na siłach, by zająć się tego typu sprawami możemy wynająć firmę, której specjalizacją są usługi remontowe. Zapłacimy więcej, ale możemy być praktycznie pewni, że naprawy zostaną fachowo wykonane. Napisałem praktycznie pewni, bo gdy nie jest to zaprzyjaźniona firma remontowa, a wyszukana w internecie to pewności nigdy nie możemy mieć, bo zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że trafimy na partaczy, jednak lepiej nie rozważać tego scenariusza i mieć nadzieję, że zatrudnieni przez nad budowlańcy to fachowcy najwyższej klasy. Po zalaniu wszelkie naprawy możemy zacząć przeprowadzać dopiero po całkowitym jego wyschnięciu. Po pierwsze należy usunąć odspojone fragmenty tynku, a po wyschnięciu uzupełnić go materiałem o podobnej ziarnistości. W czasie wysychania na powierzchni mogą pojawić się zanieczyszczenia, które usuwamy poprzez szczotkowanie w przypadku tynku tradycyjnego lub szlifowanie jeśli mamy do czynienia ze szpachlą gipsową. Po wyschnięciu warstwy możemy spokojnie brać się za malowanie.

Dużo gorzej sprawa wygląda w przypadku zalania sufitu na stropach drewnianych pokrytych tynkiem na matach trzcinowych kotwiczonych mechanicznie do deskowanie. Takie rozwiązanie spotyka się już rzadko jednak może jeszcze się pojawiać w domkach na prowincji lub w starych kamienicach. W tym przypadku zawilgocenie sięga głęboko i może spowodować nawet zawalenie konstrukcji, więc najlepszym rozwiązaniem jest tutaj kompletna rozbiórka.