Zaległe wynagrodzenia w branży wynajmu autobusów

wynajem autobusów

Niestety to przykład kolejnej firmy, wobec której zostało wniesione oskarżenie do sądu, mające na celu zobowiązanie przedsiębiorstwa to wypłaty swoim pracownikom zaległym pieniędzy na wypracowane nadgodziny.

Wynajem autobusów w Bydgoszczy – nierzetelna firma

wynajem autobusówTym razem to jedna z większych firm zajmujących się wypożyczaniem busów oraz przewozem osób za granicę z Bydgoszczy. Jak możemy przeczytać w pozwie złożonym do bydgoskiego sądu, firma oferująca wynajem autobusów Bydgoszcz już od kilku miesięcy nie poczuwa się do obowiązku wypłaty pieniędzy za przepracowane nadgodziny. Jak przyznają pracownicy, każdy z nich ma przynajmniej około pięćdziesięciu przepracowanych nadgodzin miesięcznie, a niewypłacane są one już od kilku miesięcy. Ja mówią, na początku firma zobowiązywała się, że pieniądze zostaną wypłacone, podawane były nawet terminy tych wypłat, jednakże z biegiem czasu szefowie zaczęli unikać tego tematu oraz wypierać się, iż kiedykolwiek podawał jakiekolwiek terminy zapłaty za nadgodziny.
Pracownicy zdecydowali się za ostateczne rozwiązanie, jakim jest sąd, zaraz po tym kiedy po firmie zaczęły krążyć plotki o możliwym bankructwie. ,,Postanowiliśmy działać póki jest jeszcze szansa na odzyskanie tych pieniędzy. Właściwie każdemu z pracowników przedsiębiorstwo jest winne kilka tysięcy złotych, nie chcemy stracić tych pieniędzy. – przyznaje jeden z pracowników firmy świadczącej usługi wynajmu busów. Trzeba przyznać, iż taka sytuacja w przypadku firmy, zajmującego się wynajmem busów jest dosyć dziwna. Wszystkie przeprowadzone ostatnio badania rynku oraz prowadzone statystyki pokazują, iż branża przeżywa rozkwit – coraz więcej osób wyjeżdża za granicę także maja oni coraz więcej klientów. Nie udało nam się niestety póki co skontaktować z żadnym z przedstawicieli firmy.

Nie zostało wydane także żadne oficjalne oświadczenie, pracownicy domagający się swoich pieniędzy w sądzie także mówią, że nie mogą się skontaktować z władzami przedsiębiorstwa.