Zaoferowanie klientowi niezawodnych wózków widłowych

Zaoferowanie klientowi niezawodnych wózków widłowych

Kiedy dostawca wózków widłowych zaoferował mi pracę na stanowisku przedstawiciela handlowego, to początku nieco się wahałem. Nie miałem bowiem pojęcia jak wyglądała sprzedaż a przecież taki wózek widłowy sporo kosztował. Ostatecznie się zgodziłem, bo warunki mi odpowiadały.

Klient zainteresowany wózkami widłowymi marki Hangcha

hangcha wózek widłowyDostałem na początek bazę klientów, z którymi miałem się skontaktować w sprawie oferty. Do oferty dostawcy trafił nowoczesny wózek widłowy, którego sprzedażą miałem się właśnie zajmować. Sprawdziłem sobie ten model w internecie, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Okazało się, że była to jedna z najlepszych na rynku ofert. Marka Hangcha wózek widłowy zaprojektowała w taki sposób, żeby ułatwiał on pracę w każdej branży. To uświadomiło mi, że mogę mieć całkiem niezłe wyniki sprzedażowe. Dostałem wszystkie niezbędne materiały do pracy i wyruszyłem do pierwszego klienta z bazy. Potrafiłem sprzedać każdy produkt i wiedziałem doskonale w jaki sposób zaprezentować wózek widłowy, aby wzbudzić zainteresowanie u swojego rozmówcy. Klient, do którego się zgłosiłem potrzebował akurat kilku wózków widłowych do swojej firmy i wiedziałem już, że muszę się postarać, aby zainteresował się moją ofertę. O wózku widłowym danej marki powiedziałem wszystko, co wiedziałem i tym samym zainteresowałem tego klienta. Nie podjął od razu decyzji o zakupie, jednak obiecał się do mnie odezwać do końca tygodnia. Byłem pewny, że złoży wtedy zamówienie na wózki widłowe tej marki.

Miałem rację. Klient zadzwonił do mnie z potwierdzeniem, że jest zainteresowany współpracą. Przekazałem tę informację swojemu prezesowi, ponieważ on domykał wszelkie transakcje. Pogratulował mi pierwszego sukcesu i zapewnił, że sporo na tym interesie zarobię.