Znakomita ściana lakiernicza

ściana lakiernicza

Przeprowadzanie prac lakierniczych wymaga zapewnienia sobie odpowiedniej filtracji powietrza, gdyż przy nakładaniu lakieru powstaje duża ilość mgły, której wdychanie może być zgubne dla naszego zdrowia. Aby wyeliminować ryzyko pojawienia się podobnych powikłań stosuje się rozwiązania takie jak ściana lakiernicza, które są w stanie skutecznie rozwiązywać ten problem.

Standardowa ściana lakiernicza

ściana lakierniczaŚciana lakiernicza to urządzenie, które posiada wentylator odciągu – powoduje on, że powstająca przy lakierowaniu mgła jest odciągana w stronę ściany lakierniczej, która następnie wypuszcza wzmiankowaną mgłę na zewnątrz. Ściana posiada wylot na zewnątrz pomieszczenia, dzięki czemu szkodliwa mgła jest na bieżąco wyprowadzana z pomieszczenia. Aby systemy wentylacyjne pracowały należycie, należy stosować odpowiednie fitry. Znajdziemy obecnie na rynku całą ich gamę. Filtry kasetowe czy filtry kieszeniowe wykonane są ze znakomitego materiału. Włóknina filtracyjna wykorzystywana przy okazji ich produkcji charakteryzuje się znakomitymi właściwościami i z jej pomocą jest możliwym filtrowanie bardzo dokładne, przy zachowaniu dużej czystości powietrza, przez dłuższy czas. Filtry węglowe czy filtr kartonowy, jakie są dzisiaj produkowane, są w dużej mierze odporne na ścieranie i mogą pełnić swoją funkcję przez długi czas. Dobór filtrów powinien być oczywiście adekwatny do posiadanego przez nas systemu jak i również charakterystyki zagadnień, jakimi zajmujemy się w naszej firmie. Do każdej ewentualności jednak będziemy w stanie znaleźć odpowiedniej klasy filtry. Dobra ściana lakiernicza to standard przy każdym dobrze urządzonym stoisku do lakierowana. Zaoszczędźmy sobie złego samopoczucia i ryzyka przysporzenia sobie problemów ze zdrowiem, do czego niestety może dojść wskutek przebywania w pomieszczeniu, które nie jest odpowiednio wentylowane, a w którym to odbywają się prace wymagające tego, takie właśnie jak lakierowanie.

Wykorzystanie ściany lakierniczej spowoduje, że pomieszczenie będzie wentylowane należycie, gdyż urządzenia te są od podstaw stworzone pod kątem eliminowania tego typu mgły.