Balustrada jako dekoracja?

balustrada ze stali nierdzewnej

Elementem większości domów czy mieszkań jest balkon, służy on nie tylko do rekreacji ale również ma zastosowanie bardzo praktyczne takie jak miejsce na suszenie prania czy też miejsce na mały ogródek. Balkon aby był bezpieczny należy zainwestować w solidną balustradę.

Poręcze ze stali nierdzewnej czy drewniane balustrady?

balustrada ze stali nierdzewnejPrzyjmuje się, że w domach jednorodzinnych wysokość balustrady powinna wynosić minimum 90 cm, w przypadku większych budynków to muszą być wyposażone w balustrady na trasach o wysokości 1,1 m. Balustrady nie tylko pełnią funkcję ochronną ale również dekoracyjną. Biorąc pod uwagę ilość rodzajów balustrad wybór jej nie jest łatwym wyborem, musimy również pamiętać, że balustrada musi współgrać ze elewacją domu oraz kształtem balkonu. Balustrady mogą być wykonane z drewna, szkła, cięgieł, metalu lub kamienia, popularne są również poręcze ze stali nierdzewnej. Balustradę balkonową dobiera się do stylu architektonicznego domu, taki trend w architekturze istnieje od dawna, wiadome jest, że domki drewniane zawsze wyposażone są w balustradę z drewna ponieważ użycie innej balustrady np. szklanej zaburzyłoby harmonię. Taka sama sytuacja jest w przypadku bloków lub domów szeregowych, balustradę owszem możemy wymienić, ale nie powinna ona być kompletnie inna od tych, jakie posiadają sąsiedzi. Balustrada balkonowa ręcznie kuta metalowa wprowadzi chaos i wcale nie będzie dobrze wyglądać jeśli w całym budynku są nowoczesne balustrady ze szkła. W domach wolnostojących jest większa możliwość w wyborze balustrady, ale nadal wybór balustrady uzależniony jest od całego projektu domu. Dobrze dobrana balustrada sprzyjać będzie spędzaniu czasu na balkonie czy tarasie, jeśli wolimy prywatność powinniśmy wybrać model bardziej zabudowany.

Kupno i montaż balustrady to decyzja na lata, dlatego powinna być trwała i wykonana z wysokiej jakości materiału. Cena balustrady zależy generalnie od surowca i wielkości elementów dekoracyjnych, im droższy materiał i więcej pracy przy jego obróbce tym cena balustrady jest wyższa. Najtańsze są proste balustrady drewniane i metalowe a także te wykonane ze stali nierdzewnej.