Bursztyny w okazyjnej cenie nad morzem

Moją największą pasją są przeróżne kamienie ozdobne. Kupuję ich najwięcej ile się da i trzymam w specjalnie przygotowanych dla nich szkatułkach. Lubię różne rodzaje kamieni. I te pięknie oszlifowane, które z daleka już pięknie się prezentują. Piękne są też takie niewygładzane przez człowieka, ponieważ przekazują dzięki temu swoją prawdziwą naturę, bez konieczności żadnej korekty. Również kamienną biżuterią nie pogardzę

Wyjazd nad morze i zakup bursztynów

bursztyn w korzystniej cenieWybrałam się ostatnio nad nasze wspaniałe bałtyckie morze. Uwielbiam tam jeździć nie w sezonie, ponieważ jest spokój i cisza, a mnie zależy głównie na odpoczynku, a nie na opalaniu się. Na jednym ze stoisk znalazłam  bursztyn w korzystniej cenie i od razu się rozpromieniłam. Skoro kamienie same już stają mi na drodze, to nie zaszkodzi, jak się im trochę przyjrzę. Nadawały się w sam raz, do zrobienia z nich naszyjnika lub bransoletki. Bursztynów miałam w sumie mało. Kiedyś sobie zaplanowałam, że nazbieram je sobie sama na plaży. Niestety, zawsze jakoś pechowo trafiałam, że żadnych już nie było. Może to jakiś mit z tym, że można je znaleźć w piasku przy brzegu. Dlatego musiałam kupić chociaż kilka sztuk, bo nie mogłam się opanować. Posiadać takie piękne okazy w swojej kolekcji to zaszczyt. Pomyśleć sobie, ile taki bursztyn musiał przejść, żeby zamienić się w kamień. Kiedyś w końcu był żywicą. Można nawet w niektórych z nich znaleźć jakieś utopione drobiazgi. To takie wspaniałe.

Mój odpoczynek zaowocował w nowe kamienie, dzięki którym moja kolekcja znacznie się powiększy. Nie wiem, co kiedyś zrobię z taką ilością kamieni, ale na pewno wpadnę na jakiś super pomysł. Może w jakiś sposób złącze je w jedną całość i zrobię coś w postaci posągu z kamieni? To byłby super innowacyjny pomysł.