Co sprawdza policja podczas kontroli

papier do tachografu

Czy zauważyłeś bądź zauważyłaś kiedykolwiek, że pasy transportowe muszą posiadać atest oraz posiadają nadrukowaną datę ważności? Jeżeli nie, musisz jak najszybciej to zmienić.

P0licja często sprawdza papier do tachografu

papier do tachografuPasy, które odpowiadają za zabezpieczenie towarów muszą być ważne i w dobrym stanie. Wiadomym jest, że podczas kontroli drogowych, o ile znajdzie się nadgorliwy policjant, a i tacy się znajdują sprawdzi wszystko do góry do dołu. Dlatego ważne jest to, w szczególności jeżeli wieziemy towar czy pasy mają dobre, nowe i sprawne zaczepy (za zardzewiałe bądź niedziałające grozi spora kara), a także czy pas dopasowany jest to wagi, wielkości i szerokości przewożonej rzeczy. Jeśli zajmujesz się przewozem materiałów, które w powszechnej opinii uznawane są za niebezpieczne należałoby sprawdzić czy i w jakim stanie mamy wyposażenie ADR. Jako podstawowe wyposażenie zalicza się : krople do oczu, znaki ostrzegawcze używane w razie awarii a także kliny pod koła w razie niebezpieczeństwa. Poziom wyżej jest to źródło ruchomego światła, czyli latarka, kamizelka odblaskowa, rękawice do ochrony dłoni oraz gogle do pracy przy chemikaliach. Wyposażeniem całkowitym, w zależności od przewożonych rzeczy jest pojemnik na pozostałości, łopata, oraz maska ucieczkowa. Normy stały się bardziej restrykcyjne po katastrofach ekologicznych, które do dziś mają wpływ na nasz klimat. Policja sprawdza także papier do tachografu które są niczym czarna skrzynka.

Sprawdza, czy kierowca go posiada, a także prosi o wydruk by zweryfikować ile godzin już pracuje kierowca, ile miał przerwy i z jaką prędkością się poruszał.