Czym jest podwójny narożnik?

 

Prawdopodobnie każda osoba, która choć raz podejmowała decyzję związaną z meblami wypoczynkowymi charakteryzującymi się tapicerką, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że poza istnieniem sof i kanap, na rynku dostępne są również narożniki, które doskonale sprawdzają się w rogu naszego pomieszczenia. Są to tak zwane pojedyncze narożniki, oprócz nich istnieją też narożniki podwójne.

Zastosowanie podwójnych narożników

podwójny narożnikKażdy z nas pewnie kojarzy budowę narożnika, która przypomina trochę wyglądem literę L. Jeśli chodzi o podwójny narożnik, jego budowa jest wzbogacona o dodatkowe krótkie ramię, więc wyglądem przypomina literę C, której boki nie są zaokrąglone, ale charakteryzują się kanciastą strukturą. Tego typu narożniki są nie tylko rozbudowane o dodatkowe ramię, od narożników pojedynczych różnią się także często długością , stanowiąc często zdecydowanie większą konstrukcję meblową. Podwójne narożniki, dzięki kształtowi swojej budowy, doskonale sprawdzają się, gdy chcemy zbudować sobie kącik wypoczynkowy, wyodrębniając tym samym konkretną przestrzeń z całego pokoju. Ze względu na swoją „zamkniętą” konstrukcję, podwójny narożnik umożliwi nam urządzenie kącika wypoczynkowego, np. w salonie, który łączy w sobie także funkcjonalność jadalni. Tego typu mebel sprawdzi się też doskonale we wszelkich przestrzeniach otwartych, którymi charakteryzują się obecne lofty i apartamenty, gdzie zazwyczaj kuchnia jest aneksem do salonu.

Podwójne narożniki, podobnie jak ich pojedyncze odpowiedniki, wykonywane są z tapicerek różnego rodzaju, dzięki czemu, bez żadnego większego problemu, możemy zakupić produkt, który będzie spełniał nasze oczekiwania nie tylko użytkowe, ale również estetyczne. Tapicerki wykonywane są z różnych materiałów, w różnych kolorach.