Czym są taśmy modularne?

Modułowe przenośniki taśmowe są wyjątkowo wytrzymałe i mogą być używane na wiele sposobów w prawie każdej aplikacji transportowej. Pasy są odporne na zużycie i mogą być nawet używane do transportu produktu o ostrych krawędziach. System przenośników oferuje różne materiały, dzięki czemu nadaje się do żywności, do wysokich temperatur lub może być odporny na chemikalia.

Dlaczego taśmy modularne są korzystne?

taśmy modularne do transportuDodatni mechanizm napędowy modułowych przenośników taśmowych czyni je niezwykle niezawodnymi, nawet przy niekorzystnych stosunkach długości do szerokości. Mogą również absorbować siły boczne, umożliwiając przemieszczanie przedmiotów po przekątnej. Kolejną zaletą taśmy modularne do transportu jest to, że ciecze z produktu mogą kapać przez łańcuch. Modułowa konstrukcja systemu umożliwia łączenie segmentów z prostymi, zakrzywionymi i nachylonymi przenośnikami, aby uzyskać praktycznie dowolny trójwymiarowy układ torów. Plastikowe pasy modułowe i ich przenośniki są często uważane za zbyt drogie w porównaniu z innymi typami przenośników ze względu na sposób, w jaki są one wytwarzane. Podczas gdy małe plastikowe bloki lub moduły, które są używane do budowy takich pasów, są stosunkowo niedrogie, do ich montażu potrzeba siły roboczej. To właśnie ludzki wysiłek potrzebny do ich zbudowania zwiększa ich koszt. Wszyscy producenci pasów mają monterów, którzy łączą elementy w rzędy i łączą rzędy za pomocą prętów.

Wybór odpowiedniego stylu pasów dla danej aplikacji może wydawać się trudną kwestią, ale dwa style pasów, które dominują obecnie w branży, mają wyraźne zalety i wady, które mogą sprawić, że będą odpowiednie dla niektórych aplikacji, ale nie dla innych. Dlatego warto rozsądnie rozważyć cel, w którym będą służyć i wybrać odpowiednie.