Daszki szklane balkonowe moda czy kicz?

dach szklany

Często przeglądam strony internetowe na których mogę znaleźć informacje dotyczące kreatywnych warsztatów w mojej okolicy. Bardzo lubię wszelkie plastyczne zajęcia, szczególnie rysowanie, malowanie i fotografie, które wychodzi mi najlepiej. Daszki szklane balkonowe właśnie na tym polegają.

Daszki szklane balkonowe są modne.

dach szklanyMimo, iż uczę się w szkole o innym profilu to staram się rozwijać swoją pasję, ponieważ nigdy nie wiadomo co będziemy robić w przyszłości, a dodatkowe umiejętności na pewno się przydadzą. Ostatnio odbywały się warsztaty z rysowania portretów. Koleżanka naszej nauczycielki robiła nam za modelkę, a my musieliśmy ją naszkicować. W międzyczasie wykładowczyni dawała nam wskazówki, dzięki czemu efekt końcowy był zadowalający i na pewno lepszy, niż moje poprzednie portrety. Teraz jednak moją uwagę przykuła grafika na szkle. Nie wiedziałam co to takiego, ale grafika mnie interesuje, więc zapisałam się na warsztaty. Uważam, że szkło jest bardzo wdzięcznym materiałem i łatwo można je ozdobić. Sama wycinałam jako dziecko witrażyki na szyby i malowałam specjalnymi farbkami, żeby ładnie wyglądało. Zawsze podobały mi się daszki szklane balkonowe nad sklepami, które były ładniejsze niż te plastikowe wiszące. Co prawda zwykle były malutkie i wisiały wysoko, więc jak byłam mała to ledwo obejmowałam je wzrokiem, ale i tak wiedziałam, że są eleganckie, podobnie jak zabudowy szklane, które ładnie oddzielały przestrzeń. Teraz przyszła kolej na rozwój zainteresowań i udanie się na warsztaty. Okazało się, że grafika na szkle to przenoszenie fotografii lub rysunku na szklana taflę, która można potem zawieść na ścianie. Przy projektowaniu obrazu trzeba wziąć pod uwagę kolory do druku i fakt, iż powierzchnia będzie błyszcząca co będzie dawało miły dla oka efekt.

Wygląda dużo lepiej niż zwykły wydruk, najbardziej przypomina ona zdjęcia na błyszczącym papierze, ale w dużym formacie. Jednym słowem: grafika na szkle jest świetna! Tak samo jak daszki szklane balkonowe.