Dieta odchudzająca czy ćwiczenia

Nie uważam się za osobę otyłą, ale zrobiła mi się oponka na brzuchu i trochę ostatnio przytyłam, co mi się bardzo nie podoba i chcę to zmienić. Co wybrać: dieta odchudzająca czy ćwiczenia? Oba rozwiązania mi się szczególnie nie podobają, ale co zrobić.

Lepiej się odchudzać czy ćwiczyć?

dietaWiele się naczytałam o podejrzanych tabletkach na odchudzanie, które robią więcej złego niż dobrego, mają poważne skutki uboczne. Nawet jeśli waga dzięki nim spada to nie uważam, że bezsenność, drżenie rąk, osłabione włosy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe są takie niewinne i łatwo je zwalczyć. Nie warto kupować dziwnych preparatów, a potem spędzić miesiące na leczeniu ich skutków ubocznych. Z tego powodu wybieram zdrowe diety lub ćwiczenia fizyczne. Wiem, że odchudzanie powinno zawierać oba te elementy, ale ja bym chciała najpierw zacząć od jednego i zobaczyć jakie będą efekty. Więc, czy macie jakieś sprawdzone diety? Jakie są najskuteczniejsze diety? Ideałem byłaby dieta odchudzająca dzięki, której szybko schudnę bez wielkiej zmiany jadłospisu, ale wiem, że to niemożliwe. Uwielbiam słodycze, czekoladki, batoniki, cukierki, nawet słone paluszki zawsze znajdują się u mnie w domu, więc nie jestem w stanie całkowicie z nich zrezygnować, ale jestem w stanie je ograniczyć. Lubię chude mięso i owoce, warzywa trochę mniej. Nie znoszę jedynie marchewki w żadnej postaci, pietruszki, selera i ostrych przypraw, więc tych nie chciałabym mieć w diecie. Nie jestem może mistrzem kuchni, ale gotować potrafię, więc z przygotowaniem posiłków nie miałabym problemów. Czy znacie jakieś diety spełniające te kryteria? Czy macie jakieś przepisy do nich? Jak szybko się na nich chudnie? Przejdźmy do ćwiczeń. Powiem szczerze, że nienawidzę ćwiczyć, ale jeśli dzięki temu schudnę szybciej niż na diecie to mogę nawet karnet na siłownię wykupić. Jakie ćwiczenia czy dyscypliny sportu są dobre dla początkujących? Które nie obciążają zanadto stawów?

Czy mogę ćwiczyć tylko te obszary, z których chcę zgubić kilogramy czy muszę ćwiczyć wszystkie mięśnie, żeby były tak samo sprawne? Czy muszę chodzić na siłownię albo kupować specjalistyczne sprzęty czy są jakieś proste ćwiczenia np. brzuszki, które mogę robić w domu? Jeśli są, to czy są bardziej, mniej czy tak samo skuteczne jak fitness club? Co wybrać?