Dlaczego zdecydowałam się na pościel do wózka?

Jestem mamą dwójki dzieci i trochę już o rzeczach potrzebnych w wyprawce niemowlęcej mam do powiedzenia. Teraz czekam na przyjście na świat trzeciego malucha i z pewnością wśród niezbędnych rzeczy które zakupię będzie zestaw pościeli do wózka. Wydawać by się mogło, że jakiś kocyk może wystarczyć, ale pościel posiada wiele zalet, które postaram się nakreślić.

Wybór pościeli do wózka dziecięcego

pościel do wózka dziecięcegoWiadomym jest, że niemowlę nie potrafi utrzymać odpowiedniej ciepłoty ciała w pierwszych miesiącach życia, dlatego konieczne jest jego okrywanie, najczęściej kilkoma warstwami. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym pościel do wózka dziecięcego będzie przydatna. Z jednej strony stanowi jedno z okryć. Dodatkowo, naturalna tkanina z której jest wykonana, najczęściej bawełna, jest najbezpieczniejsza w kontakcie ze skórą dziecka. Z pewnością istotny jest też fakt, że wypełnienie możemy mieć jedno, a poszewek kilka, dzięki czemu łatwiej zadbamy o odpowiednią czystość w wózku. Komplety pościeli zwykle dostępne są w wielu kolorach, wykończeniach, z możliwością personalizacji – tak, aby nasz największy skarb w wózku wyglądał wyjątkowo, a kolorystyka współgrała z kolorami wózka. W lecie dziecko podczas drzemki również potrzebuje odpowiedniego nakrycia – cienka bawełniana pościel zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza jednocześnie utrzymując odpowiednią ilość ciepła. Warto dokonując wyboru sprawdzić jakość wykonania i posiadane certyfikaty bezpieczeństwa produktu. 

Pościel do wózka jest w mojej ocenie istotnym elementem wyprawki niemowlęcej. Wśród wielu rodzajów materiałów, wzorów i kolorów oraz sposobów wykończeń każdy rodzic będzie mógł wybrać takie, jakie mu najbardziej odpowiada. Zestaw pościeli może być również ciekawym pomysłem na prezent.