Farbowanie włosów henną

 

Będąc w liceum po praz pierwszy zmieniłam kolor włosów, a jednocześnie nie chcąc popełniać błędów koleżanek postanowiłam zaufać naturze i do tego celu użyć henny, a nie chemicznej farby. Dzisiaj jestem sobie bardzo wdzięczna za tę decyzję i moje włosy z pewnością również.

Dlaczego warto farbować włosy henną?

henna khadiZ natury moje włosy są koloru ciemnego blondu, ale ja nazwałabym je raczej mysim kolorem. Moje oczy z kolei mają bardzo intensywnie zieloną barwę i od zawsze bardzo podobało mi się połączenie takiej barwy oka z rudym kolorem włosów. Dlatego będąc w liceum po praz pierwszy odważyłam się pofarbować swoje długie, sięgające bioder włosy. Nasłuchałam się jednak od koleżanek różnych opowieści o tym, jak farby do włosów, nawet te z wysokiej półki cenowej, zniszczyły im strukturę włosa, a ja za żadne skarby nie chciałam farbować włosów w zamian za zniszczenie ich i co gorsza skrócenie. Dlatego do farbowania posłużyła mi henna khadi, która okazała się w stu procentach zadowalającym produktem. Oczywiście trzeba ją trzymać po nałożeniu znacznie dłużej, niż farby, a także farbować włosy nieco częściej, ale cenową wciąż wychodzimy na tym taniej gdybyśmy w zamian używali drogich farb do włosów. W zamian za takie „poświęcenie” nasze włosy odwdzięczają się jeszcze lepszą kondycją niż dotychczas ponieważ henna ma również pozytywny wpływ na ich strukturę i jest kosmetykiem nie tylko farbującym, ale również pielęgnacyjnym.

Widząc efekty pierwszego farbowania byłam pod ogromnym wrażeniem. Moje włosy przybrały przepiękny, miedziany kolor o którym tak długo marzyłam, a jednocześnie były w rewelacyjnym stanie. Przepięknie lśniły, wydawały się również grubsze i mocniejsze, a także mięciutkie w dotyku. Od tamtej pory farbuję włosy jedynie henną dającą mi dokładnie to, czego potrzebuję.