Fotowoltaiką oszczędzasz.

fotowaltaika

Każdy posiadacz domu jednorodzinnego ma podobne problemy. Zazwyczaj budżet domowy wykańczają wysokie rachunki za prąd, ogrzewanie oraz wodę. Jednak można to ograniczyć dzięki fotowoltaice Kraków.

Fotowoltaika pozwala oszczędzić.

fotowaltaikaŚmiać się z nich mogą mieszkańcy bloków, którzy za kilkaset złotych płaconych co 2 – 3 miesiące mają w swoim mieszkaniu święty spokój i nie muszą się martwić o brak ciepła, czy podstawowych mediów. Ci którzy zdecydowali się na kupno lub budowę domu muszą często się zmierzyć z wieloma przeciwnościami oraz przygotować się na wysokie koszty. Koszty wody, gazu i prądu z roku na rok rosną, a na ich dostarczanie do domu wydajemy średnio od 15 000 do nawet 30 000 tysięcy złotych. Uzależnione jest od sposobów dostarczania mediów do domu. Jeśli ktoś wykorzystuje węgiel no to koszty nie będą zbyt wysokie, ale okupione jest to niższym komfortem. Ci którzy korzystają głównie z gazu za rachunki zapłacą już często dwa razy więcej, a najdrożej wyjdą na tym domownicy, którzy ogrzewają się za pomocą prądu elektrycznego. Są jednak sposoby, aby to zmienić, a co więcej, nawet w pełni usamodzielnić się od korzystania z miejskich wodociągów czy elektrowni. Jak to zrobić? Urządzenia takie jak pompa ciepła, fotowoltaika, a także studnia głębinowa z pompą pozwoli nam na znaczne ograniczenie, a w niektórych wypadkach nawet na pozbycie się rachunków za wodę i prąd! Jak to możliwe? Ostatnio byłem na Śląsku i w Małopolsce i widziałem takie rozwiązania. Moi znajomi w Krakowie tak ograniczyli rachunki, że płacą jedynie kilka złotych za prąd. W swoim domu zastosowali panele fotowoltaiczne, pompę ciepła woda powietrze oraz wykopali sobie studnię głębinową. Co ciekawe osiągnęli ten efekt nieco przez przypadek, ponieważ do swojego domu nie mogli doprowadzić ogrzewania centralnego, a doprowadzenie wodociągów byłoby dla nich nieopłacalne. Fotowoltaika-Kraków zapewnia im prąd, którym zasilają domowe urządzenia, a także pompę ciepła. Z miejskiej energii elektrycznej korzystają jedynie do ogrzewania wody i wynosi ich to zaledwie parę złotych miesięcznie.

Woda którą używają pochodzi ze studni i miałem wrażenie, że jest ona o wiele zdrowsza i czystsza niż ta zwykła z wodociągów. Zapewne mogliby ograniczyć rachunki do zera jeśli zdecydowaliby się na kupno dodatkowych kolektorów słonecznych do ogrzewania wody. Wszystko dzięki fotowoltaice Kraków.