Gdzie ułożyć kamień?

Blat kuchenny kamienny

Kamień staje się coraz modniejszy nie tylko na zewnątrz budynków, ale także ich środku. Przepięknie wyglądają nie tylko posadzki kamienne. Ten surowiec może wyglądać niezwykle stylowo także w innych częściach mieszkania.

Kamień – gdzie do ułożyć?

Blat kuchenny kamiennyJeżeli już mowa o kamieniu takim jak granit na podłodze, warto wiedzieć, że ten materiał wspaniale nadaje się na posadzki kamienne warszawa mocno eksploatowane, ze względu na swą trwałość. Sprawdzi się więc w przedpokoju, łazience czy salonie lub miejscach przejściowych w domu. Położony na ścianę może być naprawdę mocnym akcentem i dlatego trzeba zachować umiar w jego zastosowaniu. Nieumiejętnie położony, na przykład na zbyt dużym obszarze, albo o mocno widocznej strukturze, zdominuje i przytłoczy wnętrze. Pomóc w doborze kamienia mogą nam specjaliści oferujący usługi kamieniarskie. Bezpieczniej zastosować kamień jako akcent, na przykład do podkreślenia fragmentu ściany czy podestu. materiał ten bardzo dobrze nadaje się na obudowę kominka, zarówno tego klasycznego jak i nowoczesnego. Jest to materiał niepalny, więc jest to dodatkowym zabezpieczeniem dla otoczenia. Blaty kamienne można zaplanować w łazience, kuchni czy też na meblach w przedpokoju. Pamiętajmy, że im większa będzie eksploatacja podłogi, tym bardziej zasadne staje się położenie w tym miejscu kamienia. Dobrze sprawdzają się tym względzie spieki kwarcowe czyli spore kamienne płyty, które łatwo i szybko układa się na podłodze.

Dobrze dobrany kolor, faktura i ilość kamienia sprawi, że dom będzie wyglądał gustownie i elegancko, bez względu na to, czy zaaranżujemy go klasycznie czy nowocześnie i minimalistycznie.

Opublikowane w Dom