Jak dobrać standy sklepowe do sklepu?

standy

Wybór produktów związanych z wyposażeniem sklepów obejmuje zarówno duże elementy, takie jak meble i regały, jak i również znacznie mniejsze akcesoria, które pełnią niekiedy bardzo ważne funkcje informacyjne i wpływają na to w jaki sposób potencjalni klienci będą odbierać prezentowaną ofertę.

Odpowiedni dobór akcesoriów do sklepu jest bardzo ważny

standyPrzykładem takiego elementu mogą być listwy cenowe znajdujące się na wyposażeniu chyba każdego sklepu stacjonarnego i to niezależnie od branży, w której działa. Listwy cenowe uzupełniają standy kartonowe i dostarczają potencjalnym nabywcom najważniejszych informacji dotyczących produktów. Dobre listwy cenowe powinny być estetycznie wykonane i w jasny sposób prezentujące nazwę produktu oraz jego cenę. W niektórych przypadkach wymagana jest również waga i podstawowe wymiary lub materiał, z którego dany produkt został wykonany. Oczywiście same listwy cenowe pełnią rolę uzupełniającą w ujęciu marketingowym. Kluczowe znacznie w tym kontekście mają stoki reklamowe z metalu wystawiane przed sklepem oraz kluczowych miejscach wewnątrz sklepu. Ich zadaniem jest zaprezentowanie produktów, które w danym momencie chcemy sprzedać. Czasami jest to związane z ograniczonym terminem przydatności do spożycia, a innym razem chodzi po prostu o sprzedaż towarów w promocji lub jak nowość wchodząca w danym momencie do naszej oferty.

Można wyróżnić poszczególne kategorie promocyjne stosując listwy cenowe w odmiennych kolorach. Tego typu pomysły mogą pozytywnie wpłynąć na sprzedaż produktów objętych specjalnymi ofertami.