Jak mierzyć przez celownik myśliwski

Wielu początkujących myśliwych miewa problemy z prawidłowym strzelaniem przez różnego rodzaju celowniki. W końcu jakby nie patrzeć nie jest to proste zadanie, a nasz cel często bywa ruchomy. Wystarczy jednak stosować się do kilku ogólnie przyjętych zasad, by nasze strzały były celne.

Nauka korzystania z celownika myśliwskiego

celowniki myśliwskieNajważniejsze przy tego rodzaju strzelaniu jest dobranie sprzętu pod nas. Niektórym bardziej pasują celowniki optyczne, podczas gdy ktoś inny będzie wolał muszkę i szczerbinkę. Sama broń również powinna być dostosowana pod nas – jeśli jesteśmy wysocy i silni, możemy pozwolić sobie na większy i cięższy sprzęt. Jeśli siła nie jest naszym atutem, możemy pokusić się o nieco lżejsze i mniejsze rodzaje broni. Prawda jest taka, że obecnie dla myśliwych jest produkowanych tak wiele rodzajów broni, że praktycznie nie ma możliwości, by nie dobrać sobie czegoś pod siebie. Nie przesadzę jeśli powiem, że nawet pasek do broni może być zindywidualizowany. Ewidentnie najważniejsze jest jednak, by celowniki myśliwskie były na pierwszym miejscu jeśli chodzi o priorytety. Dopiero w dalszej kolejności możemy myśleć nad tym, jakiego rodzaju buty czy kurtki powinniśmy sobie dobierać. Wiadomo, że myślistwo jest sportem, ale trzeba podejść do tego tematu profesjonalnie. Przede wszystkim nasze strzały powinny być celne, a u naszego boku zawsze powinien być pies myśliwski. Nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, w której postrzelone zwierzę ucieknie nam z pola widzenia, lub też nie trafimy w zwierzę, a kula poleci nie tam gdzie powinna.

Początki nieraz bywają trudne, ale najważniejsze jest by się nie poddawać. Jakby nie patrzeć, jeśli wszyscy poddawaliby się już po pierwszej porażce, świat nigdy nie zobaczyłby bardzo wielu naprawdę świetnych i zdeterminowanych sportowców i wielkich ludzi.