Jak utrzymać instalacje kanalizacyjną w dobrym stanie?

Wuko, kanalizacja

Do głównych przyczyn, które powodują niedrożność instalacji sanitarnej należy wyrzucanie artykułów higienicznych do odpływu. Przedmioty takie, jak mokre chusteczki czy waciki kosmetyczne powodują, zapchanie rury. W takiej sytuacji konieczna jest natychmiastowa interwencja ze strony firmy, która świadczy usługi czyszczenia i udrażniania kanalizacji.

Instalacja kanalizacyjna w dobrym stanie to podstawa!

Wuko, kanalizacjaPogotowie kanalizacyjne, w większości przypadków, pracuje całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Jest to szczególnie ważne w przypadkach nagłych awarii, których skutkiem może być zalanie mieszkania. Osoby mieszkające w domach wielorodzinnych nie raz spotkały się z sytuacją, kiedy po remoncie sąsiada doszło do zapchania instalacji kanalizacyjnej. Samodzielna próba odetkania rury kończyła się fiaskiem. Jedynie pogotowie kanalizacyjne mogło skutecznie rozwiązać problem. Firmy, które profesjonalnie zajmują się czyszczenie kanalizacji wrocław oraz udrażnianiem rur stosują dwie metody skuteczne metody. Jedną z nich jest wuku, czy metoda ciśnieniowo – hydrodynamiczna. Do jej zastosowania potrzebny jest specjalny samochód z pompą zakończoną głowicą, która reguluje strumień ciśnienia wody. Jest to wymagane ze względu na różny rodzaj oraz ilość zanieczyszczeń, a także średnice rur. Na zanieczyszczone ściany rur kierowany jest strumień wody, które siła jest na tyle duża, że powoduje oderwanie się osadu z powierzchni rur. Wszystko wędruje do studni rewizyjnej, z której zanieczyszczenia są usuwane ręcznie lub przy pomocy pompy próżniowej (ssącej). W przypadku miejsc, gdzie nie można wjechać samochodem firmy stosują urządzenie przenośne. Druga metoda polega na wprowadzeniu specjalnego urządzenia w światło rury. Urządzenie to jest zakończone metalowym zwojem, czyli spiralą. Jest to urządzenie elektryczne, wykonujące specyficzne ruchy – drążenie. Dzięki nim spirala skutecznie usuwa osad przylegający do ściany rury.

Regularne czyszczenie kanalizacji zapobiega niedrożności rur i sprawia, że kanalizacja jest zachowana w dobrym stanie, co wpływa na większy komfort użytkowania instalacji sanitarnej.