Jaka jest najpopularniejsza grubość poliwęglanu komorowego?

Zapewne wszyscy z nas znamy takich ludzi, lub sami jesteśmy takim typem człowieka, który lubi sam zrobić coś, co jest do zrobienia. Jeśli rzecz jest możliwa do wykonania, a potrzeba tylko trochę wiedzy, to czemu samemu nie wykonać na przykład małej wiaty? Takie własnoręczne dzieła bardzo pozytywnie wpływają na budżet domowy i samopoczucie.

Promień wygięcia płyty szesnastomilimetrowej

poliwęglan komorowy 16mmTrzeba tylko uwzględnić jedną rzecz. Podstawą są zawsze materiały. Nawet, gdy wiemy, że potrzebujemy płyty poliwęglanowe, musimy koniecznie dowiedzieć się, jakie one maja być. Nie sztuka jest coś zrobić, ale sztuką jest zrobić coś dobrze. Poliwęglan dzieli się na lity i komorowy i zazwyczaj we wszelkiego rodzaju instrukcjach dowiemy się, którego z nich potrzebujemy. Następnie: poliwęglan komorowy ma różne grubości i różne ilość kanalików/komór. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ od tego zależy wytrzymałość płyty. Najpopularniejszy jest poliwęglan komorowy 16mm, ponieważ swoją grubością daje nam już niejaką pewność, ale da się jeszcze wyginać. Płytę poliwęglanową grubości szesnastu milimetrów powinniśmy giąć na rozpiętości nie mniejszej niż 200 cm. Jest to bardzo ważne, bo jeśli zmniejszymy tę liczbę, płyta nam po prostu pęknie (na przykład w świetlikach). Im większa ilość komór tym poliwęglan będzie wytrzymalszy. To też możemy wziąć pod uwagę. Jeśli ma pełnić głównie funkcję estetyczną, a nie ochronną możemy wybrać przy kupnie mniejszą ilość komór w płycie.

W Internecie jest mnóstwo informacji na temat obróbki poliwęglanu, a ponieważ nie stwarza ona trudności ani większego niebezpieczeństwa, dorosłe osoby, którym majsterkowanie nie jest obce, zapewne same będą chciały się tym zająć. Czy wybierzemy grubość 16 mm czy 10, zawsze pamiętajmy o ostrożności przy wykonywanej pracy.