Jedzenie na wynos w plastikowym opakowaniu

 

Od kilku lat prowadzę restauracje i wciąż nie mogę się nadziwić temu, ile wniosków wyciągam praktycznie co miesiąc i ile zmian zostało już wprowadzonych. A mimo tego wciąż pojawiają się nowe pomysły na ulepszanie standardów lokalu. Czasami są to rozwiązania na naprawdę małą skalę, jak na przykład kupienie jednorazowych opakowań, które ostatecznie robią dużą różnicę.

Jednorazowe pudełka w restauracji

opakowania jednorazowe plastikoweMoim marzeniem od dziecka było prowadzenie własnej restauracji. Wiele osób odradzało mi ten pomysł, uważając, że więcej cały projekt przyniesie strat, niż zysków. Ostatecznie, jednak, okazało się, że jest to przedsięwzięcie jak każde inne i wystarczą chęci. Swoje marzenie oczywiście zrealizowałam i na ten moment jestem właścicielką restauracji, cieszącej się dużym zainteresowaniem klientów. Zadziwia mnie cały czas to, ile się uczę z miesiąca na miesiąc. Wprowadzam wiele zmian, które okazują się istotne. Niedawno, na przykład, któryś z moich stałych klientów zapytał obsługę, czy mógłby zabrać jedzenie dla swojego dziecka na wynos. Nie byliśmy na to przygotowani. Zaraz więc poleciłam kupić opakowania jednorazowe plastikowe w różnych rozmiarach, które pozwolą gościom na zabranie niedojedzonej potrawy ze sobą. W końcu za nią zapłacili. Kupiłam wysokiej jakości opakowania, bardzo szczelnie zamykane. Wolałam wydać trochę więcej pieniędzy na grubszy plastik w pudełkach, żeby restauracja kojarzyła się cały czas z wysokim standardem. Dzięki temu, że kupiliśmy rozmaite opakowania, mamy możliwość zapakowania klientom nawet zupy.

Prowadzenie resturacji wiele mnie nauczyło. Zaczęłam dostrzegać znaczenie małych rzeczy, które ostatecznie robią wielką różnicę. Ostatnio, na przykład, wystarczyło wprowadzenie na zaplecze plastikowych pudełek jednorazowego użytku, które pozwalają zapakować klientom jedzenie na wynos.