Kancelaria prawna i pierwsza praca

prawnik

Już od dziecka wiedziałem kim chcę zostać w przyszłości. Miałem ściśle określone cele i chciałem je zrealizować. Już od najmłodszych lat zawsze przykładałem się do nauki i starałem się przykładać do lekcji. Jednak największą pracę wykonałem w liceum, ponieważ przygotowywałem się do egzaminu dojrzałości.

Przyszły prawnik nie ma lekko

prawnikAby zostać dobrym prawnikiem musiałem ukończyć dobre studia i postarać się o odpowiednie zatrudnienie. Na szczęście bardzo dobrze zdana matura dawała mi szerokie możliwości i mogłem zacząć naukę na bardzo dobrej uczelni. Jako przyszły adwokat wiedziałem, że muszę przykładać się do tego co robię, ponieważ od tego zależy moja przyszłość. Pięć lat intensywnej nauki bardzo szybko zleciało, a ja po zakończeniu swojej edukacji musiałem zacząć rozglądać się za jakąś pracą, ponieważ miałem na utrzymaniu całe mieszkanie. Oczywiście marzyła mi się własna kancelaria prawnicza Rzeszów ale musiałem jeszcze na to zaczekać. Przeglądając ogłoszenia o prace w internecie mogłem natchnąć się na kilka ciekawych rzeczy. Okazało się, że pewna kancelaria adwokacka szuka pracowników i oferuje bardzo interesujące warunki. Od razu zdecydowałem się wysłać do nich swoją dokumentację. Po dwóch dniach dostałem telefon i zadzwoniono do mnie aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjna.

 

Byłem trochę zdenerwowany, ponieważ to moja pierwsza praca tego typu, a ja naprawdę potrzebuję odpowiedniego zatrudniania. Na szczęście cała rozmowa przebiegła bardzo sprawnie i szybko. Mój przyszły szef stwierdził, że mu się podobam i zaprosił mnie na dzień próbny.

Bardziej szczegółowe informacje o pracy prawnika na stronie Kancelaria prawna JLS Rzeszów