Kasy POS

terminal elo

Jak wszyscy dobrze wiemy na rynku istnieje bardzo dużo wszelkiego rodzaju urządzeń przeznaczonych do usług sprzedażowych. Różnią się one między sobą nie tylko rozmiarami czy ceną ale także możliwościami, które w niektórych przypadkach muszą być duże. W niniejszym artykule mam zamiar przedstawić państwu klasy typu POS.

Kasy POS to najnowsze technologie jeśli chodzi o kasy fiskalne

terminal eloKasa typu POS taka jak na przykład terminal elo to najprościej mówiąc komputer przystosowany do obsługi sklepu, punktu gastronomicznego czy też innego typu punktu świadczącego jakieś usługi. Kasy fiskalne posnet czy też drukarki fiskalne posnet takie jak Posnet thermal hd, Elzab d10 to pikuś patrząc na możliwości kas typu POS. Kasy typu POS to najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia rejestrujące sprzedaż. Są to zazwyczaj specjalne komputery przystosowane do obsługi dużych sklepów czy też punktów usługowych w których zajmują się nie tylko typową ewidencją sprzedaży ale także z magazynowaniem towarów – na przykład sprawdzanie czy zmiana stanów magazynowych. Wielu zadaje sobie pytanie z czego składa się kasa POS. Kasa typu POS w standardowej konfiguracji składa się najczęściej z jednostki centralnej, drukarki fiskalnej, klawiatury do wprowadzania danych a także monitora. Może to być zarówno monitor standardowy jak i dotykowy – wprowadzanie danych na monitorze dotykowym jest szybsze niż w przypadku zastosowania monitora standardowego. Tego typu urządzenia możemy dowolnie konfigurować to znaczy bez problemu rozszerzyć pamięć operacyjną (do pracy powinna ona wynosić minimum 2 GB), zmienić procesor na bardziej wydajny czy też dostosować ilość i rodzaj potrzebnych złącz do komunikacji z innymi urządzeniami.

Jak widać kasy typu POS są bardzo rozbudowanego i z tego też powodu niezbędne na przykład w supermarketach, gdzie praca na zwykłej kasie typu ERC byłaby bardzo uciążliwa i bardzo często wręcz w niektórych przypadkach niemożliwa.