Lampy i oświetlenie pomieszczeń

 

Urządzając dom lub mieszkanie należy pamiętać, aby w pomieszczeniach typu salon czy pokój dzienny znajdowało się jak najwięcej światła. Jest to również bardzo ważne w pokojach dziecięcych lub kuchniach, w których są rodzinne stoły przeznaczone do spożywania wspólnych posiłków.

Lampy i ich funkcjonalność

lampy oświetleniePodczas aranżacji wnętrz zawsze należy się skupić na zachowaniu jak największej ilości światła dziennego. Nie przysłaniajmy okien ogromnymi kwiatami lub nie przesadzajmy z ozdobami. Żadne lampy oświetlenie czy inne sztuczne światła nie dadzą tego co promienie słońca wpadającego do naszego pokoju. Kiedy budujemy dom warto zastanowić się nad rozkładem pomieszczeń w stosunku do stron świata. Jeśli rozplanujemy to w ten sposób to może nas rano budzić promień wschodzącego słoneczka, lub wręcz przeciwnie, może wieczorem kiedy chcemy położyć dziecko spać przeszkadzać nam światło zachodzącego słońca. Oczywiste jest, że w łazience nie potrzebujemy światła dziennego, więc dobrze kiedy południowe słońce będzie skierowanie na to pomieszczenie. Warto też pomyśleć, aby sypialnia była na północ – dzięki temu będzie w niej chłodniej w ciągu dnia a wieczorem będzie się milej się zasypiać. Lampy mogę być tylko dodatkiem do mieszkania no i oczywiście niezbędnym elementem, gdy jest już ciemno. Często w firmach dużo czasu spędza się przy sztucznym świetle, szczególnie zimą, kiedy szybko robi się ciemno. Dlatego istotne jest aby dbać o swoje oczy i regularnie je badać.

Niezaprzeczalnie jednak trzeba przyznać, że najlepszym źródłem światła dla naszego oka jest światło dzienne. W związku z tym warto pamiętać też, aby wybierać jak najbardziej naturalne światło do lampy. Oświetlenie o charakterze ciepłym będzie lepsze do pomieszczeń dziennych, zaś te zimne światło prędzej nada się do kuchni, gdzie potrzebujemy dobrze widzieć.

 

Opublikowane w Dom