Lustra jako serce domu

lustro

Z sentymentem mniejszym lub większym, ale każdy z nas chętnie wraca do domu. To rodzinny czas, przypominający nam te młode lata błogiego dzieciństwa, kiedy nic nie było ważne ani nie stanowiło problemu.

Lustro może zmienić wnętrze naszego domu

lustroOkres miły i gorący we wspomnieniach. Każdy chętnie wraca do momentów beztroski, szczególnie teraz, gdy w dzisiejszych czasach jest pogoń za pieniądzem, dbanie tylko i wyłącznie o teraz, nastawiamy się na konsumpcjonizm. Z łezką w oku zerkamy na czas dzieciństwa, kiedy to w domu co niedzielę zawsze pachniało drożdżówką. Dziś tworząc własne domy mamy nadzieję, że wszystko da się odtworzyć. Dlatego często wieszamy lustra dekoracyjne, których zadaniem jest być dla nas takim małym przypomnieniem tego czasu. Patrząc w lustro wspominając ten błogi czas dzieciństwa będziemy widzieć go oczyma wyobraźni, zupełnie jak byśmy tam byli. Młodzi ludzie z Włoch, którzy decydują się na samodzielne mieszkanie i życie bez rodziców chętnie zakupują lampy w stylu prowansalskim. Są one nawiązaniem do ciepła rodzinnego, które otrzymywali od rodziców, gdy byli mali. Przypominają im salon czy pokój dzienny nazywany także gościnnym, w którym witali różnych gości. Meble Shabby Chic to kolejny element, który każdy chce przenieść w progi własnego kawałka. Nawiązują one do starego stylu rodem z Włoch, kiedy to nikt nie myślał o profesjonalnej renowacji mebli, a te które wyglądały na zaniedbane stały się prawdziwym hitem dekoracyjnym. Warto tu nawiązać, że to dekoracje do domu sprawiają, że nie czujemy się w nim obco, czy tak, żeby zaraz wyjść a chcemy pozostać w nim najdłużej.

Warto więc poświęcić odrobinę czasu i poszukać w sklepach internetowych różnych detali, np. pudełka ozdobne, figurki lub posążki, eleganckie zegarki, patery na owoce.

Opublikowano w Dom