Muzyka do filmów i moje studia

Wybrałam studia z kulturoznawstwa bo chciałam robić w życiu coś kreatywnego, najlepiej związanego z filmem. Wiedziałam,że będę tam miała zajęcia z filmoznawstwa i również zajęcia praktyczne, na które najbardziej się cieszyłam. Jedne z nich były bardzo interesujące, ale trudne.

Muzyka do filmu zaliczeniowego

tania muzyka do filmówNigdy nie miałam do czynienia z montażem czy z kręceniem czegokolwiek. A tu na zaliczenie mieliśmy wykonać krótki film na wybrany temat. Razem z dwiema koleżankami jakoś nam się udało wykonać zdjęcia i zmontować film, jednak nadal nam czegoś brakowało. Chodziło o muzykę. Nie było jej w naszym filmie, a przecież każdy obraz jakąś ma. Niby to projekt na studia ale nie wiedzieliśmy czy możemy użyć czegoś znanego. Wolałyśmy poszukać czegoś innego. Tak znalazłyśmy bank muzyki na którego stronie była tania muzyka do filmów. Było tam naprawdę dużo utworów, a ich ceny to było kilka złotych. Mogliśmy je wykorzystywać dowolnie, więc także do filmu zaliczeniowego. Wtedy wiemy też, że jakby był ten film gdzieś pokazywany, choćby na uczelni, to nie złamiemy prawa aut oskiego. Wybrałyśmy melodię z kategorii ,,przygodowej” bo nasz film był bardzo dynamiczny i wiele się w nim działo. Wzięłyśmy dwa utwory, do naszego filmu. Byłyśmy z niego bardzo zadowolone, jak na pierwszy filmy to wyszło naprawdę dobrze. Nasz wykładowca również był zadowolony z rezultatów. Jak się okazało tylko my wybrałyśmy muzykę do filmów, nikt inny tego nie zrobił. Dostałyśmy za to plusa, że znalazłyśmy sposób jak mieć muzykę bez praw autorskich.

Dobrze jest wiedzieć, że taki bank muzyki istnieje. Na pewno jeśli jeszcze kiedyś będziemy robić jakiś film czy prezentację to skorzystamy z jego usług. Zawsze znajdzie się tam coś dla siebie, a opłata jest bardzo niska.