Mycie okien a pech życiowy

mycie okien

Nigdy nie uważałam się ze osobę, której spontanicznie przytrafiają się miłe niespodzianki. Jeśli już coś mi się przytrafiało to raczej coś odwrotnego. Mycie okien jest ważne.

Jak wygląda mycie okien?

mycie okienNiemiłe, stresujące, przerażające, paskudne, czy bolesne sytuacje przytrafiały mi się na każdym kroku. Raz zatrzymała mnie ochrona w sklepie, ponieważ zapiszczały bramki. Okazało się, że kasjerka nie rozkodowała dobrze mojej książki i dlatego bramki zostały wzbudzone. Ochrona mnie przeprosiła, ale co się nadenerwowałam to moje. Każda sekunda wydawała mi się minutą, myślałam, ze stoję nam wieczność, a w rzeczywistości trwało to może z trzy minuty góra. Od tamtej pory za każdym razem się denerwuję, kiedy musze przejść przez takie bramki, mimo iż wiem, że przecież nic nie ukradłam. Raz postanowiłam, że najwyższa pora na mycie okien-Opole. Przygotowałam sobie miskę z woda i płynem, kilka ściereczek na wymianę i stołeczek, żebym mogła sięgnąć do samej góry okna. Doszłam już do ostatniego pokoju, kiedy straciła równowagę i chcąc się czegoś złapać, złapałam się za miskę z wodą. Cała woda rozlała się po pokoju, a ja byłam cala mokra. Nie tylko okna musiałam myć, ale i całe pomieszczenie. Zamiast odpoczywać po myciu okien musiałam zasuwać z mopem, żeby woda nie zniszczyła mi paneli podłogowych. Zanim się ze wszystkim uporałam to minęło trochę czasu, a potem musiałam się cała wysuszyć i przebrać w czyste u suche ubranie. Moja ostatnia przygoda jest również związana ze sprzątaniem. U nas w bloku jest cotygodniowe sprzątanie klatek schodowych. Przychodzi do nas pani sprzątaczka, wszystko zamiata i zmywa. Ja oczywiście zapomniałam, że dziś jest dzień sprzątający i wybiegłam szybko z mieszkania, żeby nie spóźnić się do pracy. Wtedy poślizgnęłam się na mokrej podłodze. Na szczęście nic mi się nie stało, poza tym, ze miałam siniaki i nie mogłam siedzieć za długo, żeby mnie nie bolało. Sprzątanie jak widać bywa bolesne i to dosłownie. Mój dzień pracy zaczął się nieszczęśliwie i była bardzo zdziwiona, że potem już mi się nic strasznego nie przytrafiło. Może wykorzystałam limit pecha na jeden dzień.

Od tamtej pory uważam na usługi porządkowe i zawsze sprawdzam, czy podłoga nie była myta, nawet jeśli mi się bardzo śpieszy do pracy. Mycie okien to nie to samo.