Nocleg w hotelu

Kilka lat temu skończyłam studia w Gdańsku. Mam ogromny sentyment do trójmiasta, dlatego bardzo chętnie wracam tam co jakiś czas. Zwłaszcza, że niektórzy moi bliscy znajomi z dziennikarstwa zostali w Gdyni. Uważam, że jest to jedno z piękniejszych miast w Polsce. W końcu nie bez powodu w okresie wakacyjnym przyjeżdża tam tylu turystów.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu hotelu?

hotel z basenem gdyniaTego lata także wybrałam się z moim świeżo poślubionym mężem na wakacje do Gdyni. Zawsze planujemy to odpowiednio wcześniej, żeby znaleźć miejsca, które nas interesują. Tym razem padło na hotel z basenem Gdynia posiada wbrew pozorom miejsca, które zainteresowały mnie swoją ofertą. Przy wyborze hotelu zazwyczaj kieruję się tym, jaka jest odległość do centrum, różnicą cen między miejscami i czy w nią jest wliczone wyżywienie oraz lubię czytać opinie na temat miejsc. W sumie zależało mi też na miejscu, gdzie sobie odpocznę oraz będę mogła popływać w basenie bez przepychanek. Z własnego doświadczenia wiem, że warto dopytać się czy parking jest dodatkowo płatny, z czym się również spotkałam. Oczywiście tego typu informacja powinna pojawić się na stronie hotelu, ale nie zawsze jest dbanie o to, więc w naszym interesie jest dopytanie się. Lepiej zapytać przy dokonywaniu rezerwacji czy jest dodatkowo płatne skorzystanie z basenu. W przypadku gdy są udostępnione na stronie warto obejrzeć zdjęcia oraz dopytać jakie urządzenia znajdują się w pokojach, żeby uniknąć wszelkich nieporozumień w tej kwestii.

Myślę, że powinniśmy zorientować się jaka jest różnica między pokojem z łazienką oraz bez niej, a także co ewentualnie znajduje się w pokoju, który chcemy wynająć. Dzięki takim informacjom wiemy przynajmniej, czego nie musimy brać ze sobą. Warto przejrzeć kilka ofert, żeby wybrać najbardziej korzystną dla nas.