Nowoczesna folie grzewcze

Wielu właścicieli domów i mieszkań, korzystają z podłogowego ogrzewania w pomieszczeniach, ponieważ jest ono wydajniejsze od pozostałych sposobów. Można z niego korzystać jako główny sposób ogrzewania, ale także jako dodatkowy.

Jak działają folie grzewcze?

folia grzewcza pod panele podłogoweMontaż instalacji grzewczej przeważnie zabiera sporo pieniędzy, zwłaszcza jeżeli jest ona centralna, czyli obejmuje wszystkie pomieszczenia. Konieczne jest wiercenie dziur w ścianach, zakładane stalowej konstrukcji, a na końcu wpuszczanie do obiegu wody. Jednakże minusem takiego ogrzewania jest suche powietrze, co niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie czy stan skóry. Znacznie lepsza będzie folia grzewcza pod panele podłogowe, ponieważ nie zabiera wiele miejsca i jest łatwa w montażu. Przede wszystkim folie mają grubość od 0,3 do 0,58 milimetra, zatem są niewyczuwalne pod dywanem, wykładziną, panelami czy płytkami. Co istotne – folie grzewcze sprawdzają się niemalże w każdym rodzaju pomieszczenia. Ilość folii, dobiera się do metrażu pomieszczenia, a moc i grubość do zastosowania. Jeżeli chcemy z tego typu ogrzewania korzystać jako główne źródło ciepła w domu, to koniecznie folia musi mieć dużą moc. Jeżeli natomiast chcemy folię zamontować w domku letniskowym jako druga forma ogrzewania poza kominkiem, to może ona być zdecydowanie niższa. W sklepach budowlanych znajdziemy folie o mocy w zakresie od sześćdziesięciu do czterystu watów na metr kwadratowy oraz o szerokości od dwudziestu pięciu do stu metrów. Niewątpliwą zaletą tychże folii jest niski koszt eksploatacji.

Standardowe,centralne systemy grzewcze zawsze mogą ulec awarii, zwłaszcza jeżeli są już przez dłuższy czas użytkowane. W przypadku nowoczesnych folii, jest to bezawaryjny system grzewczy, który można zamontować bez fachowej wiedzy specjalisty.