Opóźnienie rozładunku i etykiety logistyczne

Etykiety logistyczne

W chwili, gdy kształcimy się na kierunku logistyka, i marzymy o pracy w roli logistyka na magazynie pierwsze czego musimy się nauczyć to wypełnianie czegoś co jest w branży najważniejsze.

Do czego służą etykiety logistyczne

Etykiety logistyczneMam na myśli etykiety logistyczne, które są podstawą przy zarządzaniu jakimkolwiek magazynem. Dobrze uzupełnione usprawniają pracę magazynu, szybciej puszczają kierowców w teren, nie angażują w milion zbędnych spraw wielu osób. Dlatego dobrze i czytelnie( bo to też problem, szczególnie przy kodzie pocztowym i numerze telefonu) wypełnione etykiety logistyczne są tak potrzebne. Trzeba też mieć na uwadze to, że miejsce gdzie na tej etykiecie znajdują się kody 2d musi być idealnie proste, czyste i nie pomięte. Wskazuje się, iż najmniejsze fałdy w tym miejscu i kody 2d mogą mieć problem aby dać się odczytać przez skaner czy bramę przy wejściu na strefę rozładunku. Znów w nasze problemy angażowane będzie cały ogrom ludzi, próbujący rozwiązać nasz problem, bo druk kodów jest ograniczony. Skutkuje to tym, że czas będzie leciał. Opóźnienie rozładunku czy wyjazdu kierowcy z magazynu będzie naszą winą. Wiedzieć również trzeba, że każda godzina opóźnienia to kara, którą płaci nasza firma. Kończąc studia warto zatrzymać i mieć przy sobie wszystkie notatki z zajęć z logistyki. Wskazuje się, iż nigdy nie wiadomo, kiedy wiedza z zajęć może nam się przydać. Szczególnie jeśli mowa o tym, że jesteśmy nowymi pracownikami, kompletnie bez doświadczenia. Zatem na te notatki najlepsze będą etykiety foliowe, to w nich je najlepiej trzymać. Ani nam w tym nie przemokną, ani nie zginą ani się nie pobrudzą komplet korzyści. Natomiast etykiety usuwalne powinny nam się głównie kojarzyć ze zdzieraniem cen na prezentach które chcemy komuś dać. Etykiety usuwalne to nic innego jak niepotrzebne nikomu etykiety z nazwą producenta na przyczepach.

Można je śmiało usuwać, nie są do niczego potrzebne, ale z jedną uwagą. Im później to zrobimy, tym trudniej będzie tą przylepioną nalepkę usunąć.