Panele akustyczne i ich rola w sali prób

Kiedy chcemy grać na perkusji lub mieć próby z naszym zespołem, musimy znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli to robić. Owe pomieszczenie nie może być  oparte na gołych murach, ponieważ najważniejszą częścią sali prób jest jej dobre wygłuszenie. Do tego celu służą nowoczesne elementy akustyczne, wykonane z wszelkiego rodzaju pianek oraz materiałów pochłaniających dźwięk. Jakie to materiały i czym się charakteryzują?

Panele wygłuszające pomieszczenia

rekomendowane panele akustycznePierwszym rodzajem elementów wygłuszających są pianki samoprzylepne. Możemy je umieszczać w studiach nagrań oraz na głośnikach. Bardzo dobrze redukują hałas. Kolejnym rodzajem wygłuszenia są sześciokątne panele. Rekomendowane panele akustyczne dobrej jakości możemy umieścić w celu izolacji akustycznej pomieszczenia przeznaczonego dla ćwiczeń perkusisty lub całego zespołu. Możemy je ułożyć na ścianie lub na suficie. Po przyklejeniu tworzą estetyczną fakturę. Kiedy w naszym pomieszczeniu występuje pogłos, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie pianki o kształcie piramidek. Redukuje ona pogłos i sprawia, że dźwięki są czyste i wyraźne. Montuje się je w prosty sposób, a jej kształt można dowolnie dopasowywać do pomieszczenia poprzez docinanie na preferowany przez nas wymiar. Kiedy zamontujemy je na ścianie oprócz swoich zadań praktycznych, spełniają także funkcję ozdoby studia lub sali przeznaczonej do ćwiczeń zespołu.

Wygłuszeniem zajmują się specjalistyczne firmy, produkujące rodzaje elementów pochłaniających dźwięk. Tworzą one kompleksowe rozwiązania, dzięki którym nasze miejsce do ćwiczeń będzie dobrze wyglądać i spełniać swoją rolę. Kiedy nasze studio będzie umieszczone koło miejsc mieszkalnych, wygłuszenie powinno być starannie dobrane, aby nie zakłócać spokoju innych ludzi.