Pracownicy z ukrainy

W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba zatrudnianych obcokrajowców w naszym kraju. Nic dziwnego dla wielu pracodawców jest to tańsza opcja niż zatrudnianie pracownika ze swojego kraju. Największą grupę osób pracujących w naszym kraju stanowią Ukraińcy, którzy mają do nas blisko.

Pracownik ukraiński w Polsce

jak szukać pracowników z ukrainyNikogo już nie dziwi widok obcokrajowca w naszym kraju. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że przybywają oni w poszukiwaniu lepszych warunków życia oraz wyższych zarobków. Ze względu na niezbyt dobrą sytuację w ich kraju muszą oni emigrować gdzie indziej, a doskonałym wyborem jest właśnie sąsiadująca Polska. Również wielu polskich pracodawców odnalazło w nich sposób na rozwój swojej firmy. Ukraińcy dla wielu z nich są tańszymi pracownikami. Jednak wbrew pozorom wielu pracowników ukraińskich ma znacznie wyższe wykształcenie niż nam się może wydawać. ponadto nie oczekują oni zbyt wiele, co niestety staje się częstym powodem do wykorzystywania ich pracy. Wielu z nich pracuje w warunkach pozostawiających wiele do życzenia, za najniższe możliwe pieniądze, a ich czas pracy często przekracza ten obowiązujący w umowie. Jednak są również uczciwi pracodawcy, którzy zapewniają swoim pracownikom godziwe warunki pracy, bez względu na ich pochodzenie. Jeśli więc, których z pracodawców zastanawia się jak szukać pracowników z ukrainy, nie jest to wcale trudne. Problemem może okazać się jednak późniejsza chęć zatrudnienia takiego pracownika, jeśli chcemy zrobić to zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami.

Jak dobrze wiemy, nie warto oceniać książki po okładce, co również sprawdza się w podejściu do pracownika-cudzoziemca. Ukrainiec wcale nie oznacza gorszy. Wręcz przeciwnie, bardzo często są to ludzie ciężko pracujący, wielokrotnie pozwalający na złe traktowanie przez pracodawcę, tylko po to, aby zapewnić godny byt swojej rodzinę.