Problemy likwidowane przez elektroniczne zamki na karty

Każdy hotelarz na pewno będzie w stanie przyznać jedną rzecz – znacznie lepiej działają w hotelach zamki na karty, niż na klucze. Mają one bardzo wiele zalet i ogromna większość hoteli skłania się do wymieniania standardowych zamków na te otwierane za pomocą plastikowych kart.

Zamków elektronicznych nie trzeba wymieniać po zgubieniu karty

zamek elektroniczny na kartę zbliżeniową cenaProblemów ze zwykłymi zamkami jest bardzo wiele. Przede wszystkim wini tutaj czynnik ludzki – klucze trzeba cały czas mieć przy sobie. Sporo ludzi nie wie o tym, że można je zostawiać na recepcji, lub też uważa, że nic złego się nie stanie, jeśli będą je mieli cały czas przy sobie. Oczywiście w ogromnej większości przypadków faktycznie tak jest – ludzie zabierają ze sobą klucze, wracają i wszystko jest ok. Problemem jest ten jeden na dwieście przypadków, w którym ktoś ten klucz zgubi. Wówczas trzeba wymieniać zamek a kosztami obciążać gościa – jeśli zamki są antywłamaniowe, a gość spędza u nas jedną dobę, może zapłacić więcej za zamek, niż za noc. W przypadku zamków elektronicznych taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca. Jeśli ktokolwiek zgubi kartę dostępu do pokoju, wystarczy, że recepcjonista wyrobi nową, a starą dezaktywuje. Nie ma konieczności ciągłego pilnowania karty, tak samo jak nie ma konieczności wymieniania zamków. Ludzie myślą, że choć fajny jest zamek elektroniczny na kartę zbliżeniową cena jednak może być wysoka. Nic bardziej mylnego – oprócz wszystkich swoich zalet, zamek elektroniczny nie jest wcale wiele droższy od standardowego, a pomaga nam uniknąć wielu problemów.

We wszystkich nowych hotelach są już dostępne zamki elektroniczne na karty elektromagnetyczne. Jest to rozwiązanie zarówno ekonomiczniejsze jak i bardziej funkcjonalne. W dodatku od razu podnosi się też prestiż naszego hotelu – to również jest w tej branży ważne.