Różne gąbki florystyczne

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział piękne kompozycje kwiatowe, które zostały wykonane przez florystę. Kompozycje te charakteryzują się odpowiednio zaprojektowanym kształtem, który jest utrzymywany przez długi czas bez względu na okoliczności. Kształt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu właściwego akcesorium florystycznego, jakim jest gąbka florystyczna.

Zastosowanie gąbek florystycznych

kuliste gąbki florystyczneGąbki florystyczne są niezwykle przydatnym akcesorium przy tworzeniu przez florystów różnego rodzaju kompozycji kwiatowych, również bukietów ślubnych. Ze względu na różne zastosowanie gąbek i różne wizje kompozycji realizowane przez specjalistów, gąbki dostępne są w różnych typach. Gąbki rozróżniane są ze względu na kształt, w jakim są produkowane. Znajdziemy więc kuliste gąbki florystyczne, ale również gąbki w kształcie prostokątów i kwadratów. Po drugie, gąbki rozróżniane są ze względu na typ kwiatów, z których ma zostać stworzona kompozycja. Jeśli mają być to kwiaty żywe, konieczna w użyciu jest zielona gąbka florystyczna, jeśli zaś chodzi o kwiaty sztuczne, w pełni wystarczy gąbka szara. Gąbka zielona charakteryzuje się możliwością nasączenia jej przy pomocy wody i odżywki, dzięki czemu żywe kwiaty, które zostaną przy jej pomocy ułożone, będą tworzyć nie tylko trwały kształt, ale zyskają również na wytrzymałości, jeśli chodzi o ich świeży wygląd. Gąbki kuliste najczęściej wykorzystywane są do wykonania ślubnych bukietów, które mają charakteryzować się zachwycającym wyglądem.

Gąbki florystyczne są niezwykle przydatne, co wiąże się z tym, że floryści wykorzystują je w swojej pracy bardzo często. Z tego też względu producenci akcesoriów florystycznych dbają o to, by gąbki były odpowiedniej jakości i stale wprowadzają ulepszenia do produktów dostępnych na rynku.