Sauna sucha – co warto wiedzieć?

Sauny suche stają się w Polsce coraz to popularniejsze. Wynika to w dużej mierze, ze są one praktyczniejsze niż klasyczne sauny mokre. Niemniej nadal wiele osób nie wie czym charakteryzuje się to rozwiązanie oraz jakie są jego zalety, dlatego postaramy się tu umówić kilka podstawowych kwestii związanych z saunami suchymi.

Czym charakteryzują się sauny suche i jaka jest ich cena

sauna sucha cenaSauna sucha czy inaczej infrared to sauna działająca na podczerwień. Oznacza to, ze ciepło nie przenika z powietrza a emitowane jest bezpośrednio do skóry, dzięki czemu dociera do głębokich warstw. Złośliwi czasem mówią, że działa na zasadzie piekarnika i w zasadzie dość dobrze obrazuje to jej zasadę działania. Niemniej należy zaznaczyć, że pozytywnie wpływa ona na stan zdrowia osób korzystających z niej, a także że z sauny na podczerwień mogą korzystać osoby które nie mogą korzystając z tradycyjnej sauny. Dodatkowo w saunie suchej nie ma wilgotności powietrza a temperatura jest niższa niż w innych, w związku z czym, łatwiej w niej wytrzymać osobą które dopiero rozpoczynają korzystać z sauny. Niższa temperatura pozwala także korzystać częściej z sauny. Co jednak ważne w przypadku sauny suchej tak samo jak i fińskiej są pewno przeciwwskazania, dlatego jeśli mamy jakieś problemy zdrowotne i nie jesteśmy pewni czy powinniśmy z sauny korzystać warto najpierw skonsultować się z lekarzem. Jeśli natomiast chodzi o koszt to sauna sucha cena waha się od 3 tys w z wyż, zależności od ej wielości i rodzaju zastosowanych materiałów. Nie aż tak wysoka cena, jak i niewielkie wymiary sprawiają, że na budowę sauny może sobie wiele osób pozwolić.

Sauna sucha to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej sauny fińskiej. Rozwiązanie to powinny przede wszystkim rozważyć osoby, które chcą dopiero zacząć korzystać z sauny lub tez osoby, które z różnych powodów zdrowotnych nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny.

Opublikowano w Dom