Sklep i hurtownia ekologiczna pomysłem na biznes

hurtownia ekologiczna

Nie każdy urodził się by do końca życia pracować na czyjś rachunek. Niektórzy marzą o tym by stanąć po drugiej stronie barykady i zostać przedsiębiorcom. Jeśli zdecydujemy się na takowy krok, przede wszystkim, aby nasz biznes miał ugruntowaną pozycję, powinniśmy sprawdzić rynek, w poszukiwaniu niżu i zapotrzebowania konsumentów.

Jak prowadzić hurtownię ekologiczną i sklep?

hurtownia ekologicznaNa podstawie obserwacji rynku w ostatnich latach można zauważyć znaczny wzrost zainteresowania jaki budzi żywność ekologiczna jak olej kokosowy, produkty bezglutenowe, amarantus, płatki, mąki i tak dalej. Oczywiście bez dużej gotówki, a także odpowiedniego doświadczenia i wiedzy ciężko będzie nam zająć się produkcją takowej, ale na przykład sklep ekologiczny jest już znacznie bardziej osiągalny. Nie potrzebujemy dużo większego nakładu finansowego niż w przypadku otwierania zwykłego sklepu spożywczego. Przede wszystkim potrzebny będzie nam lokal, a także miejsce, gdzie będziemy takową żywność mogli przechowywać i zdobywać, jak hurtownia ekologiczna. W dzisiejszych czasach każda hurtowania ekologiczna ma własną stronę internetową dzięki czemu nie musimy martwić się, że żadna nie znajduje się w pobliżu naszej działalności. Pamiętajmy jednak aby nie dać się nabrać, to że na produkcie będzie napisane hasło „zdrowa żywność”, nie gwarantuje nam jeszcze tego, że będzie to żywność pochodząca z uprawy i hodowli ekologicznej.

Musi ona bowiem posiadać certyfikat żywności ekologicznej wraz z numerem jednostki certyfikującej, która gwarantuje nam, że uprawa roślin zastosowanych do produkcji żywności ekologicznej przebiegała bez żadnych nawozów sztucznych, a mięso nie zawiera antybiotyków oraz hormonów.

Więcej przeczytają Państwo na stronie http://www.zdrowazywnosc.com.pl