Sklep z częściami samochodowymi

Sklep z częściami do aut francuskich

Postanowiłem założyć sklep z częściami do samochodów różnych marek. Jak się jednak okazało, wcale nie jest to taki idealny biznes jak mógłby się wydawać. Miałem w swojej ofercie nawet wał do słynnego modelu W124 jednak chyba rzeczywiście nie przewidują jego awarii.

Co warto wiedzieć o sklepach z częściami samochodowymi?

Sklep z częściami do aut francuskichW pewnym momencie zacząłem się zastanawiać na zmianą branży lub klientów. Postanowiłem więc na te samochody, które najczęściej się psuły i miały tanie części samochodowe. Wybór więc był jasny francuskie firmy. Sklep z częściami renault i dacia lub miejsce gdzie francuskie części samochodowe można dostać od ręki. Miałem cześć renault do każdego modelu od 1990 roku, a jak nie miałem to w przeciągu godziny już był(oczywiście cześć dacia to to samo co renault dlatego o to się nie martwiłem). Podobnie części peugeot. Wszystkie od modelu 106 – a było to już dawno. Ostatnią marką jakich części miałem był citroen. Części citroen miałem od ax i saxo wzwyż. Inne były już tylko na zamówienie. Na brak klientów nie mogłem narzekać, w sumie jak wcześniej, tylko wcześniej miałem większy problem z pogrupowaniem części. Było chaos. Teraz w każdym z 3 pomieszczeń mam inną markę znaczy renault i dacia mają swoje. Dodatkowo posegregowałem je od daty produkcji od lewej do prawej i jeszcze modelami. Także organizacja była wręcz przyjemna do opanowania. Klienci często byli Ci sami więc zacząłem się pytać, czy nie żałują swojego wyboru co marki ich samochodu. Jak się okazało wiele osób zaczęło opowiadać ile czasu spędzają w garażu albo u mechanika. Nie raz podczas podróży się im zepsuł i nie było odwrotu (tak jak na autostradzie) i należało ściągać lawetę – a to nie jest tani interes. Jak widać interes był strzałem w dziesiątkę szczególnie po zaciśnięciu moich towarów do ograniczonej liczby i grupy. Nie jak wcześniej.

Jednak powiedzenie, że jak coś jest od wszystkiego to jest od niczego jest jak najbardziej żywe. Wiadomo, że jak ktoś przyszedł po jakieś części do innego modelu to byłem w stanie zamówić, ale nie miałem tego nigdy na stanie. Choć często i tak czekali – to chyba świadczy o zaufaniu.

Więcej pod adresem http://salko.pl/