Środowisko a pojmeniki na leki przeterminowane

leki

W czasach, kiedy ludzie dbają o środowisko, kiedy robią wszystko aby jak najmniej emitować gazów cieplarnianych do atmosfery to jednak nie dbają o to aby było czysto. Dbają o to aby nie palić paliwami kopalnianymi tylko bardziej ekologicznym, ale do czystości na ulicach nie przywiązują wagi. A ile razy widzi się ze pojemniki na leki przeterminowane obce.

Pojemniki przeterminowane znajdziemy w aptekach.

lekiNo niestety chcemy aby było czysto a sami o to nie dbamy. No i segregacja śmieci. Nie wszyscy się tym przejmują. No cóż a gmina dba o to aby wszystkie śmietniki były dostarczone. Wygląda to tak, ze zielony śmietnik jest do szkła niebieski do papieru, żółty do tworzyw sztucznych, a brązowe do odpadów zielonych. Segregujemy osobno plastik, szkło białe i kolorowe, makulaturę, odpady zielone. Wszystkie te surowce są możliwe do powtórnego przetworzenia. Jednak są rzeczy, których nie można wyrzucać do żadnego śmietnika. Są to odpady niebezpieczne dla środowiska. W nich są sprzęty RTV AGD, szczególnie zamrażarki i lodówki, które wydzielają freon. Do tego rodzaju należą również leki przeterminowane, które zbierane w aptekach. Są w nich pojemniki na leki przeterminowane. Żarówki i akumulatory też są w tej grupie. Ale segregacja to nie wszystko. Ważne jest żeby dbać też o czystość na chodnikach. Jest z tym problem bo kosze uliczne czy pojemniki na psie odchody są rzadko spotykane. No niestety wielość ludzi jest leniwych więc nie podniesie i nie przejdzie 500 metrów do śmietnika. I później też mamy taki nieprzyjemny widok. Zróbmy to dal siebie dbajmy o swoje otoczenie. Później będziemy narzekać, że jest brudno i wdepniemy w „minę”. Nasze dzieci po osiedlu biegają wszędzie nawet po trawie.

Kosze metalowe to też już rzadkość na ulicy. Jeszcze przed segregacją służyły do wyrzucania plastikowych butelek. Dbajmy o środowisko naturalne, aby żyło nam się lepiej. Pojemniki na leki przeterminowane są rzadkością i zazwyczaj takie leki oddajemy do apteki, a tam je utylizują.