Tworzenie stron internetowych – CRM

Tworzenie stron internetowych

Już na pewno wszyscy wiedzą co to jest CRM. Jest bardzo duże ułatwienie dla firm, które coś sprzedają. Na pewno wiecie, że jedne osoby wprowadzają dane inne z niego wyciągają, pracują na nich czy zarządzają nimi.

Tworzenie stron internetowych nie jest prostym zajęciem

Tworzenie stron internetowychDodatkowo CRM dzieli się na trzy poziomy (co można znaleźć w literaturze fachowej): operacyjny który dotyczy operacji i wykonywaniu podstawowych procesów w ramach przedsiębiorstwa przez pracowników. Drugi to poziom nazywany jest managerskim i obejmuje kontrole oraz zarządzanie, które jest prowadzone przez managerów. Trzeci i ostatni poziom nazywa się strategiczny i tutaj użytkownik mający takie uprawnienia wykorzystuje zebrane dane, dzięki którym podejmuje długookresowe decyzje o kluczowym znaczeniu dla firmy. Decyzje podjęte przez pracowników, którzy mają uprawnienia operacyjne są wysyłane na poziom managerski, a stąd dyspozycje konkretnych działań są wysyłane z powrotem. Dla każdego poziomu przygotowywane są dostępy, i to osobne, a także dla każdego poziomu jest inny widok pulpitu. Wszyscy na wyższych poziomach widzą to co robią użytkownicy niższych poziomów. CRM integruje się też z innymi systemami. Aplikacje internetowe z którymi współpracuje to systemy transakcyjne, finansowo księgowe, serwisy internetowe, systemy ERP, systemy logistyczne i wiele innych. Chodzi o to że te dane z tych dwóch systemów w końcowym efekcie działają razem. Oznacza to, że mogą być łączone, dzięki czemu można podejmować lepsze decyzje. Tworzenie stron internetowych pod tym względem jest o wiele prostsze. Aby ułatwić jeszcze bardziej pracę wykorzystuje się dodatkowe narzędzia, z którymi także integruje się CRM. Jak widać CRM to bardzo ułatwiający pracę system tylko niestety wielu pracowników nie zna zbyt dobrze tego systemu i po prostu nie potrafi z niego korzystać. większość pracowników wie do czego taki CRM jest zdolny, ale również nie wiedzą jak do końca z nim pracować.

Należy pamiętać, że CRM to nie serwisy czy strony internetowe. Tworzenie stron internetowych jest o wiele prostsze niż stworzenie systemu CRM.