Usługi detektywistyczne a zdrada

detektyw

Jakiś czas temu moja córka przeprowadzała do szkoły wywiad z detektywem. Mieli za zadanie porozmawiać z człowiekiem, który wykonuje jakiś ciekawy zawód. Ona zdecydowała, że najlepiej będzie pogadać z detektywem.

Detektyw może pomóc w różnych sytuacjach

detektywOd dziecka fascynował ją ten zawód, choć nigdy nie myślała, aby takim detektywem zostać. Ona nie ma predyspozycji, bo jest zbyt emocjonalna. Od razu by jej padła psychika. Naprawdę, mówię to jako matka. Szybko się wczuwa w różne emocje innych ludzi. Jest po prostu za bardzo empatyczna. Tacy ludzie nie mogą pracować w policji, nie mogą też na pewno pracować jako detektyw – śląsk. Pozostało jej więc pojawienie się w miejscu, w którym oferuje się usługi detektywistyczne na Śląsku, gdzie mieszkamy, i zapytanie, jak to wszystko wygląda. Wróciła roztrzęsiona. Jest już w liceum i raczej nie ma utopijnego podejścia do świata. Pozbyła się tego i wie, że to nie raj. Mimo wszystko jednak proste rzeczy czasami nią wstrząsają. Tym razem tym wstrząsem było odkrycie, jak wiele osób zdradza swoich współmałżonków. Zgadzam się, że jest to wielki ciężar odkryć coś takiego. W końcu wiążesz się z człowiekiem, któremu ufasz. Nieraz jest to osoba, której mówi się o największych sekretach, a ona podstępnie łamie zaufanie, którym się ją obdarzyło.

Tak bywa. Detektyw mówił, że najczęściej właśnie wzywa się go do zdrad. Musi wtedy śledzić czy rzeczywiście podejrzenia się sprawdzają. Dowiaduje się, że mąż na przykład zdradza żonę w domku na ich działce. Dla niego też nie jest to pozytywne doświadczenie.