Usuwanie graffiti z elewacji w mieście Łódź

Kolorowe malowidła na elewacjach budynków, płotach, murach, a nawet szybach, to plaga wielu miast. Z jednej strony, graffiti uznawane są za rodzaj działalności artystycznej i jak najbardziej pożądane w miejscach do tego przeznaczonych. Jednak wielu ulicznych artystów nie ma umiaru i zamalowuje historyczne budynki, zabytki oraz prywatne ściany zabudowy usługowej.

Czyszczenie łódzkich elewacji z malowideł i graffiti

usuwanie graffiti ŁódźUliczni artyści lubią zostawiać po sobie ślad. Pół biedy, jeśli na ścianie pojawi się coś na kształt arcydzieła. Jednak najczęściej napisy i szpecące kompozycje źle wpływają na wygląd zewnętrzny budynków. Skuteczne usuwanie graffiti Łódź i okoliczne miejscowości to już standard działania. Należy specjalistycznymi, ekologicznymi metodami pozbyć się malowideł z łódzkich ścian, płotów, murów i innych powierzchni budowlanych. Następnie, po usunięciu graffiti, zabezpiecza się powierzchnię murów specjalnym preparatem, który uniemożliwia ponowne zamalowanie. Zatem metoda ma podwójne działanie: czyszczące i zabezpieczające. Graffiti samo w sobie nie jest złe, pod warunkiem, że powstaje na specjalnych ścianach, wykonane jest przez profesjonalnego artystę i tworzy spójną, estetyczną kompozycję. Gorzej z napisami o charakterze obraźliwym. Takie psują wizerunek budynku i szkodzą np. działalności gospodarczej. Dlatego trzeba je bezwarunkowo usunąć i nie dopuścić do pojawienia się kolejnych.

Sprawne i skuteczne usuwanie graffiti w łodzi i okolicznych miejscowościach, polega na usunięciu warstw farby, sprayu i innych substancji z powierzchni ściany. Malowidła można usunąć z różnego typu powierzchni: cegły, kamienia, tworzyw sztucznych, metalu i innych. By nie dopuścić do powrotu ulicznych malarzy – graficiarzy, konieczne jest powleczenie odnowionej powierzchni specjalnym preparatem ochronnym.