Utracone zdjęcia – odzyskiwanie

Na internetowych forach niejednokrotnie natknąć się można na wątki odnośnie problemów z utratą zdjęć z telefonu, aparatu, karty pamięci lub innych urządzeń i nośników danych. Odzyskiwanie zdjęć nie jest procesem bardzo skomplikowanym i czasami warto spróbować swoich sił w tym zakresie.

Przywracanie utraconych zdjęć

odzyskiwanie zdjęćJak wspomniano na wstępie, odzyskiwanie zdjęć nie jest procesem tak bardzo trudnym by nie spróbować samemu stawić temu czoła. Niemniej jednak kluczową sprawą jest określenie czy nośnika, z którego chcemy odzyskać dane nie dotknęła awaria typowo techniczna. Jeśli zdjęcia zniknęły z powodów błędów pamięci to możemy próbować odzyskać je sami ale jeśli mamy do czynienia z urządzeniami, które zostały mechanicznie uszkodzone to należy sprawę przekazać specjalistom z tej dziedziny. Żeby samemu rozpocząć proces odzyskiwania zdjęć musimy zapewnić połączenie naszego komputera z urządzeniem lub pamięcią, z którego zdjęcia zniknęły a następnie musimy uruchomić specjalne oprogramowanie. Żeby takowe uzyskać zaleca się przeczytanie opinii w Internecie i dopiero na jej podstawie zacząć pobieranie. Dzięki temu unikniemy niepożądanych niespodzianek, które czasami się zdarzają w przypadku oprogramowania darmowego. Obsługa programów do odzyskiwania zdjęć jest zazwyczaj bardzo prosta i bardzo często jest poprzedzona odpowiednim poradnikiem dostarczonym przez dewelopera. Nie należy obawiać się, że coś popsujemy. W najgorszym wypadku po prostu nie uda się nam przywrócić zdjęć ale nie zakładajmy czarnego scenariusza.

Generalnie proces odzyskiwania zdjęć jest na tyle łatwą czynnością, że warto samodzielnie się tym zająć. Dzięki temu może się okazać, że bezcenne zdjęcia z podróży poślubnej lub ważnej rodzinnej uroczystości wrócą znów na nasz dysk.