Wentylatory dwukierunkowe w magazynach

Wentylatory dwukierunkowe, zwane także wentylatorami rewersyjnymi, to urządzenia posiadające funkcję wywiewu powietrza z pomieszczenia, w którym są zainstalowane, jak i nawiewu. Szczególne zastosowanie znajdą w różnego rodzaju magazynach, w których składowane są towary. W ten sposób wydmuchiwane są ewentualne zanieczyszczenia, a ich miejsce zastępuje świeże powietrze.

Czym są wentylatory rewersyjne

wentylator dwukierunkowyTaka metoda wentylacji sprawdza się również w przypadku zagrożenia pożarowego, gdy konieczne jest wydmuchiwanie dymu pochodzącego ze spalania materiałów. Wentylatory rewersyjne instalowane są także w galeriach handlowych i innych miejscach, gdzie występują duże skupiska ludzi. Stanowią najlepszy środek na oddymienie dużych pomieszczeń. Wentylator dwukierunkowy najczęściej jest wykonany ze stali nierdzewnej, która ma za zadanie dodatkowo zabezpieczyć go przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami. To jedno z najlepszych urządzeń składających się na prawidłowe zabezpieczenie na wypadek pożaru w miejscach o dużej przestrzeni. Obsługa i regulacja mocy wentylatorów są czynnościami niezwykle prostymi. Kompatybilność urządzeń pozwala na maksymalne dostosowanie ich działania do potrzeb pomieszczeń i osób, które z niego korzystają. Montaż maszyny w magazynach gwarantuje ochronę towarów nie tylko przed rozpowszechniającym się zadymieniem, ale także kurzem i pyłem.

Wentylatory dwukierunkowe umożliwiają nadmuch i wydmuch powietrza. Ich specjalna konstrukcja pozwala na pracę w najtrudniejszych warunkach, w tym bardzo wysokich temperaturach. Są odporne na wilgoć i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Usprawniają system wentylacji w pomieszczeniach o dużym metrażu. Dbają nie tylko o prawidłowe zabezpieczenie składowanych produktów, ale także o zdrowie ludzkie.