Zalety gumowych łączników

Podlewanie roślin w ogrodzie może być uciążliwe, szczególnie gdy nie posiadamy odpowiedniego sprzętu i musimy posiłkować się jedynie konewką. O ile nie jest to aż tak odczuwalne w przypadku małych przestrzeni, o tyle duże ogrody wymagają zainwestowania w węże oraz gumowe łączniki, które pomogą rozprowadzić wodę nawet na powierzchni czterech ar. 

Elastyczne łączniki sprawdzą się wszędzie

łącznik elastyczny gumowyWiele osób obawia się, że wąż ogrodowy będzie za krótki, szczególnie jeśli w ogrodzie znajdują się altany, fontanny oraz inne przeszkody, które trzeba obejść aby polać niektóre rośliny. Jednak często zapomina się o tym, że w sklepach dostępne są łączniki, które pomogą w tego typu przypadkach. Co więcej, typowy łącznik elastyczny gumowy, zapobiega wyciekaniu wody w miejscu złączenia dwóch węży oraz dodatkowo sprawia, że ciśnienie jest większe (poprzez delikatny ucisk w miejscu łączenia). Z pewnością wiele osób zastanawia się jaki łącznik wybrać, aby pasował do węża i nie był zbyt luźny. Z pomocą przyjdą nam oznaczenia, które producent umieszcza na złączkach. Zwykle jest to przedział wymiarów, ponieważ łączniki gumowe mają to do siebie, że dostosowują swój kształt do łączonych przedmiotów. Dzieje się tak dzięki zawartemu w łączkach kauczuku, który ma zdolności rozciągania się do określonych wymiarów i ponownego powracania do poprzedniej formy. To właśnie sprawia, że łączniki możemy stosować zarówno do połączenia dwóch węży ogrodowych jak i na przykład połączenia węża z pompą – wówczas rozciąga się jedna strona złączki.

Jak już wiecie, duży ogród nie musi oznaczać sporego wydatku na kilkumetrowy wąż ogrodowy, który i tak z czasem może okazać się za krótki. Dzięki tak prostym urządzeniom jak złączki gumowe, można szybko i łatwo wydłużyć wąż do takiej długości, jaka tylko jest nam potrzebna.