Zastosowanie wkładek ortopedycznych

 

Od wielu lat zmagałem się z wadą postawy. Chodziłem do różnych specjalistów, poddawałem się rehabilitacji i różnym formom leczenia, starałem się szukać pracy, która jak najmniej angażowałaby mięśnie grzbietu, aby uniknąć pogłębiania się wady kręgosłupa. Niestety wszystkie te metody nie były skuteczne, ponieważ problem leżał w kompletnie innym miejscu.

Korzystne działanie wkładek ortopedycznych do butów

wkładki ortopedyczne indywidualneMoja wada postawy była zdiagnozowana kilka lat temu. Orzeczono skrzywienie boczne kręgosłupa w odcinku piersiowym o 8 stopni od osi ciała. Wyjaśniło to, dlaczego wiele ruchów wykonywałem z niesamowitym bólem, wielu innych nie mogłem wykonać, a utrzymywanie pionowej postawy ciała było niemałym wysiłkiem. Zacząłem się więc leczyć u różnych specjalistów oraz kilkakrotnie poddawałem się rehabilitacji. Po długim czasie nieefektywnego leczenia wybrałem się do cenionego w okolicy fizjoterapeuty, który po wykonaniu kilku testów funkcjonalnych uświadomił mnie, że moje problemy z kręgosłupem pochodzą z niewielkiej różnicy długości moich nóg. Ta różnica przekłada się na ustawienie miednicy, a to rzutuje na kręgosłup. Od kiedy jednak zaopatrzyłem się w wkładki ortopedyczne indywidualne mój problem niemalże zniknął, ponieważ wkładki do butów wyrównały różnicę pomiędzy długościami nóg. Teraz nie tylko nie zmagam się z bólem, ale również mam większą świadomość swojego ciała, a wkładki ortopedyczne polecam każdemu, kto ma choć niewielkie problemy z układem ruchu.

Od kiedy zacząłem stosować ortopedyczne wkładki do butów, mój problem z kręgosłupem niemalże zniknął, dzięki czemu na nowo mogę się cieszyć życiem codziennym oraz być bardziej produktywny w pracy. Indywidualne dopasowanie takich wkładek gwarantuje ich skuteczność w niwelowaniu problemu.